Podpora práce srdce

vyšetření srdce
20-03-22

Výzkum srdce - co potřebujete vědět?

Srdce je nejdůležitější orgán v těle, proto jejich výzkum je velmi důležitý. Existuje mnoho různých typů výzkumu srdce, které se zaměřují na různé aspekty srdce a jeho funkce.

EKG (elektrokardiogram) je zkratka pro elektrokardiografii, která je metodou vyšetření funkce srdce pomocí elektrického impulsu. Při EKG se na tělo aplikuje několik elektrických vodičů, které detekují srdeční aktivitu a přenášejí signál na přístroj. Přístroj pak zaznamenává aktivitu srdce v čase a vyhodnocuje ji.

EKG se obvykle provádí pomocí 12-ti polohových elektrod, které se aplikují na různých místech těla. Některé z těchto elektrod jsou umístěny na prsou, jiné na zádech a další na pažích. Elektrody se připojují ke kabelům, které vedou k přístroji, který zaznamenává EKG.

EKG se obvykle provádí v nemocnici nebo v lékařském centru, ale může se také provést doma pomocí domácího EKG. To je obvykle doporučeno pro pacienty s některými srdečními chorobami, kteří mají pravidelné kontroly.

Echo srdeční vyšetření

Echo srdeční vyšetření je jedním z nejpoužívanějších vyšetření pro diagnostiku onemocnění srdce. Echo vyšetření je krátký, bezpečný a nebolestivý test, který pomáhá lékařům určit, jak dobře vaše srdce pracuje. Echo vyšetření se obvykle provádí pomocí ultrazvuku, který odráží zvukové vlny od srdce. Lékaři používají tyto odrazy k tomu, aby zjistili, jak vaše srdce pumpuje krev. Echo vyšetření může také pomoci určit, jestli máte nějaké onemocnění srdce, jako je srdeční selhání nebo vady srdce.

Srdeční CT a MRI vyšetření

Srdce je nejdůležitější orgán v těle. Proto je důležité, aby bylo zdravé a v dobrém stavu. Abychom toho dosáhli, musíme o něj pečovat a snažit se o něj co nejlépe starat. K tomu nám pomáhají různé vyšetření, které nám pomohou zjistit, jak na tom naše srdce je.

Jedním z těchto vyšetření je srdeční CT a MRI. Tyto vyšetření jsou velmi důležitá, protože nám pomohou zjistit, jak na tom naše srdce je. Oba tyto typy vyšetření jsou velmi důležité a každý z nich nám může pomoci zjistit něco jiného.

Srdeční CT vyšetření nám pomůže zjistit, jaké jsou tkáně našeho srdce a jak fungují. To je velmi důležité, protože nám to pomůže zjistit, jestli máme nějaké problémy se srdcem.

MRI vyšetření nám pomůže zjistit, jak funguje naše srdce a jaké jsou tkáně našeho srdce. To je velmi důležité, protože nám to pomůže zjistit, jestli máme nějaké problémy se srdcem.

Srdeční biopsie

Srdeční biopsie je výzkumná metoda, která se používá k diagnostice srdečních chorob. Tato metoda se nejčastěji používá k identifikaci onemocnění myokardu (srdeční svalovina), ale může také poskytnout informace o funkci srdečního svalu, srdečních chlopní a dalších orgánů.

Srdeční biopsie se nejčastěji provádí pomocí malého nástroje, který se nazývá katetr. Katetr se vloží přes hrudník do srdečního svalu. Někdy se katetr může vložit přes aortu (velká tepna, která vede z pumpy do těla). Srdeční biopsie se také může provádět pomocí endoskopu nebo rentgenového vyšetření.

Autor

Kristýna

Kristýna má farmaceutický titul. Radí, jak o srdce pečovat a pomáhá rozpoznat první příznaky srdečního onemocnění.

Nejnovější příspěvky