Podpora práce srdce

umístění srdce
04-05-22

Umístění srdce do lidského těla

Lidské srdce je umístěno v těle uprostřed hrudníku, přibližně v úrovni páteře. Srdce je umístěno mezi levou a pravou plící a je obklopeno pojivovou tkání, která ho chrání. Srdce je tvořeno čtyřmi oddíly: dvěma komorami - levou a pravou - a dvěma srdečními komorami. Levá komora je větší než pravá a je zodpovědná za tlakové čerpání krve do plic. Pravá komora je menší a slouží k čerpání krve z plic. Srdeční komory jsou odděleny přepážkou, která brání míchání krve.

Krev je čerpána do srdce z plic pomocí levé srdeční komory a pak putuje do levé srdeční komory, kde se mísí s krví z pravé srdeční komory. Krev z levé srdeční komory se poté vrací do těla přes plíce, kde se doplňuje kyslíkem. Krev z pravé srdeční komory se vrací do těla přes plíce, kde se také doplňuje kyslíkem.

Srdce je chráněno pojivovou tkání, která ho chrání před poškozením. Tato tkáň se nazývá perikard. Srdce také obsahuje nádoby, které dodávají krev do srdce a odvádějí krev z něj. Tyto nádoby se nazývají cévy.

Srdce je neustále v pohybu, protože musí neustále čerpat krev do těla. Srdce je také neustále vystaveno stresu, protože musí pracovat neustále, aby zajistilo, že krev bude dopravována do všech částí těla.

Autor

Kristýna

Kristýna má farmaceutický titul. Radí, jak o srdce pečovat a pomáhá rozpoznat první příznaky srdečního onemocnění.

Nejnovější příspěvky